TURBOSPRĘŻARKI – PRZYCZYNY AWARII

 

24 miesiące gwarancji bez limitu kilometrów.

Więcej informacji: 662-149-697

Turbosprężarka w samochodzie, to jeden z istotniejszych oraz najtrwalszych elementów nowoczesnego silnik, a co za tym idzie jeżeli turbina ulega wyeksploatowaniu, należy szukać przyczyn, które bardzo często leżą po stronie samego pojazdu.

Usterki spowodowane wadami fabrycznymi czy też zużyciem eksploatacyjnym to rzadkość. Awaria turbosprężarki to tylko efekt innych usterek i sama wymiana nie rozwiązuje problemu, dlatego przed montażem nowej turbiny należy ustalić okoliczności awarii, aby zapobiec ponownemu jej uszkodzeniu z powodu niesprawności osprzętu zewnętrznego.

W Polsce mamy rekordowo dużo serwisów zajmujących się regeneracją turbosprężarek, ale znalezienie fachowców, którzy zrobią to rzeczywiście dobrze, nie jest łatwo. Najlepsze rozwiązanie to znalezienie warsztatu, który oferuje usługę kompleksową: począwszy od zdiagnozowania usterki, przez wymontowanie turbosprężarki i jej naprawę, a na ponownym zamontowaniu kończąc.

Specjalista, demontując uszkodzoną turbosprężarkę, widzi, co było przyczyną jej awarii. Na podstawie śladów da się ustalić, czy problem tkwił w braku smarowania, w zanieczyszczonym oleju, nadmiernych obrotach, czy może coś wpadło w łopatki sprężarki. Jeśli część zostanie poprawnie zregenerowana, a mechanik naprawiający samochód nie dowie się, co tak naprawdę ją uszkodziło, i nie usunie przyczyn tkwiących w aucie, usterka bardzo szybko się powtórzy.